statystyki szczegółowe

Aktualności

Juniorzy triumfują w finale rundy jesiennej !

• autor: Pavel091, 2014-10-29 18:16

19 kwietnia i 25 października ? Co łączy te dwa dni ? Otóż to, że w tych dniach na boisku piłkarskim w Zawadce rozgrywano mecze juniorskie pomiędzy Łysą Górą Zawadką a Leskowcem Rzyki.

19 kwietnia podczas inauguracji rundy wiosennej zdecydowanym faworytem była drużyna gości i wówczas dość niespodziewanie przegrała 3:2 z outsiderem tabeli.. A jak było 25 października podczas zakończenia rundy jesiennej ? Zapraszamy do lektury !

Przed meczem pisaliśmy , że faworytem do zwycięstwie w tym spotkaniu jest ponownie drużyna Leskowca Rzyki, która mając 18 punktów zajmowała wysokie 3 miejsce w tabeli. Jednakże w sporcie nigdy nie wygrywa się na papierze i tak też się stało !

Drużyna juniorska po raz kolejny pokazała dlaczego warto na nich stawiać i że drzemie w nich ogromny potencjał !

W sobotnie przedpołudnie na zbiórkę przedmeczową wstawiło się aż 17 zawodników i na dobrą sprawę z tych "podstawowych" zabrakło tylko Krystiana Szostka i Damian Sajdaka, lecz pomimo nieobecności tych zawodników trener Boguń nie miał problemów z obstawieniem pozycji i zadecydował, że wyjściowa 11 będzie wyglądać następująco:

Guguła - Pawlik, Kapłon (C), Jamróz Kacper, Merak - Janecki, Chrapek, Widlarz, Adamczyk, Boguń - Karpała

Rezerwa - Drapa, Łęczyński, Gracjasz, Sordyl, Jamróz Jakub , Łądka

Od samego początku meczu toczyła się zażarta walka w szybkim tempie ! Akcje z jednej i drugiej strony z lekką przewagą na korzyść Łysej Góry. Niestety naszej drużynie brakowało skuteczności.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy rywale z Rzyk wykorzystali błąd naszej defensywny i efektywnym lobem napastnik Leskowca pokonał Krzyśka Gugułę , tym samym dając prowadzenie swojej drużynie w tym meczu 1:0.

I połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Leskowca Rzyki.

Tradycyjnie druga połowa okazała się lepsza w wykonaniu naszego zespołu ! Od samego początku Łysa Góra zaczęła napierać na bramkę przeciwnika, a w 53 minucie po pięknym podaniu Kuby Karpały piłkę do bramki lobem zza 16 metra wpakował Bartek Boguń ! Kapitalna asysta i piękna bramka w wykonaniu duetu dwóch lewonożnych zawodników !

Z czasem siła ofensywna drużyny gości zaczęła spadać, a gra coraz bardziej przesuwała się tylko na połowę Leskowca. W 55 minucie boisko opuścił Szymon Widlarz a w jego miejsce na prawą pomoc wszedł Kuba Jamróz. 10 minut później w 65 minucie boisko opuścił Krzysiek Guguła a rolę bramkarza drużyny przejął Roch Drapa !

Nasza drużyna z każdą minutą napierała coraz mocniej i mocniej , a drużyna z Rzyk coraz częściej musiała bronić się ze wszystkich sił.

W 73 minucie do bezpańskiej piłki ruszył Kuba Karpała oraz bramkarz z Rzyk, jednakże bardzo kosztowny błąd popełnił ten drugi, który został uprzedzony przez naszego napastnika "dziubnął" tylko piłkę, a ta między przeleciała między nogami bramkarza, a do siatki skierował ją Kuba Jamróz , który tym samym dał swojej drużynie prowadzenie 2:1 !

Mimo objęcia prowadzenia drużyna Zawadki nie zwalniała tempa ! Kolejna kapitalna sytuacja miała miejsce w 84 minucie - Kamil Chrapek zagrał piłkę do Bartka Bogunia, ten natychmiast zagrał do wychodzącego na pozycję Adriana Adamczyka co stworzyło dogodną sytuację 3 vs 3 i olbrzymią szansę na gola ! Adrian Adamczyk zdecydował się na strzał i huknął jak z armaty jednakże piłka wylądowała tuż nad bramką !

W 85 minucie w drużynie Łysej Góry nastąpiła podwójna zmiana - boisko opuścił Bartek Boguń i Kuba Karpała, a w ich miejsce pojawił się Kacper Łęczyński oraz Michał Gracjasz !

W ostatnich minutach meczu pojawiła się lekka dekoncentracja wśród szeregów naszej drużyny, na szczęście niebezpieczna sytuacja świetnie została zniwelowana przez dobrze dysponowaną obronę naszej drużyny.

W 89 minucie podwyższyć wynik chciał Adrian Adamczyk, jednakże jego strzał z 16 metra został zablokowany przez obrońcę gości.

Po 93 minutach ciężkiej walki sędzia zakończył spotkanie, a nasza drużyna zaczęła świętować zwycięstwo nad 3 drużyną tabeli !

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Łysej Góry !

Chłopakom trzeba podziękować za ogromne zaangażowanie i walkę w tym ostatnim meczu ! Dziękujemy za zwycięstwo i cenne 3 punkty !